Zayıflama Hikayem #1 Kilo vermek hayal mi?

Başlamak bitirmenin yarısıdır.

Öncelikle potansiyel kilo verme serüvenimi en başından adım adım anlatacağım blog yazıma hoş geldin 😊

Kendimi tanıtmakla devam edeyim, 19 yaşındayım. Hayatının her evresinde kilo problemi yaşamış, 1. Sınıfa bile 45 kilo olarak sınıf birinciliğiyle başlayan biriyim 😊 Liseye kadar bilimsel tabirle obez olan benim hikayem lisede de bir süre devam etmişti. Lise 3’ten itibaren olgunlaşmam ve bazı şeyleri fark etmemden sonra kilo vermem gerektiğini anlamıştım. O nedenle diyetler yapmaya, fitness gibi yerlerde spor yapmaya başladım. İşe de yaradı aslında, lise hayatım boyunca kilo verdiğim zamanları hatırlıyorum. Fakat nedense her seferinde diyetler sona erdi, yemeklere tekrar gömüldüm ve eski halime geldim ☹

Üniversiteye geçeceğim zaman da daha kararlı bir şekilde bu diyet spor sürecine başlamıştım ve üniversitemin ilk 4-5 ayında güzel bir şekilde sürdürüyordum ta ki pandemi sürecine kadar. Pandemi sebebiyle memleketime dönen ben yaklaşık 4 ayda 105 kilodan 125 kiloya çıkınca buna bir dur dememin zamanı geldi. 10 Ağustos 2020 tarihi itibariyle bir daha vazgeçmeyeceğim bir sürece start verdim. Hedef kilom 80 kiloya ulaşana kadar kararlı kalabilmek, sonrasında da stabil bir şekilde hayata devam edebilmek açısından kendime motivasyonlar bulmaya çalıştım.

Bir yandan da blog sayfası açmayla ilgili düşüncelerim vardı. Sporumun 3. gününde yürüyüş yaparken bir anda kafamda parlayan, kilo verme günlüğümü anlatan bu blog yazımı oluşturma fikri sayesinde şu an burada sizlerle düşüncelerimi paylaşıyorum. Bu yazılarımın hem sizin hem benim kilo verme sürecimde motivasyon sağlayacağına inanıyorum. Bu zorlu süreçte yalnız hissetmemek, kararlı bir şekilde sonuna kadar gidebilmek için :

Benimle zayıflamaya ne dersiniz? 😊

Zayıflama günlüğümde yaptığım hiçbir şeyi yapmanızı önermiyorum, ben sadece kendi uygulamalarımla nasıl kilo vermeye çalıştığımı sizlerle paylaşarak hem kendimin hem de sizlerin motivasyonunu artırmayı umuyorum. Umarım başarılı oluruz, tekrardan hoş geldiniz 😊

Hikayemin 2. bölümü yayınlandı, ilk 2 haftamın nasıl geçtiğini öğrenmek isterseniz okuyabilirsiniz 🙂

Bu konularla alakalı veya blogumla ilgili aklınıza gelen her şey için benimle iletişime geçebilirsiniz, iletişim kısmından gerekli bilgilerime ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir