Vücut Kitle Endeksi (Boy Kilo Endeksi) Hesaplama

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle Endeksi veya diğer ismiyle Boy Kilo Endeksi, vücuttaki yaklaşık yağ oranını belirten bir değerdir.

Vücut Kitle Endeksi Nasıl Hesaplanır?

Vücut Kitle Endeksi hesaplamasında boy ile kilo arasındaki oran kullanılır. Yani Vücut Kitle Endeksi değeri, boyunuza bağlı olarak ideal kilonuzun ne kadar olması gerektiğini ortaya koyar. Vücut kütlenizin, boyunuzun karesine bölünmesiyle ideal ağırlığınız hesaplanır.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Robotu

Aşağıdaki programa vücut bilgilerinizi girerek vücudunuzdaki yaklaşık yağ oranınızı öğrenebilirsiniz, altındaki tablodan da değerleri karşılaştırarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Vücut Kitle İndeksi Hesaplama
Bilgilerinizi Giriniz
Cinsiyet Erkek Bayan
Kilonuz Lütfen Seçin.
Boyunuz Lütfen Seçin.
Sonuçlar
Vücut Yüzey Alanı m2
Yalın Vücut Ağırlığı kg = lbs
İdeal Vücut Ağırlığı kg = lbs
Vücut Kitle İndeksi kg/m2 =
Sonuçların Analizi
18.5’den Küçükse Zayıf
18.5 ile 24.9 Sağlıklı
25 ile 29.9 Arası Kilolu
30 ve Yukarısı Obez
Vikipedi
vücut kitle endeksi vücut kitle indeksi

İdeal Kilonun Altı

İdeal kilonun biraz altındasın ama yükselmen için yanındayım! Tek ihtiyacın biraz kararlılık biraz da düzenli beslenme. Zayıflama hikayemi okuyup motivasyon kazanmanı çok isterim, başarabiliriz!

İdeal Kilo

Tebrikler! Tam ideal kilondasın! Şimdi yapman gereken tek şey bunu korumak. Hareketi es geçmeden dengeli beslenmeye ve beni takip etmeye devam!

İdeal Kilonun Üzerinde

Hedefine çok yakınsın! Önünde oldukça kısa bir yol bulunuyor. Düzenli beslenme ve düzenli fiziksel egzersizler ile rahatlıkla en ideal kilona ulaşabilirsin!

İdeal Kilonun Çok Üzerinde

İdeal kilonu azıcık uzakta bırakmışsın ama müthiş bir haberim var; ona ulaşmak gerçekten sandığın kadar zor değil. Her şey kararlı olmanla başlıyor, asla vazgeçme ve motivasyonunu çok yükseklerde tut, egzersiz ve sağlıklı beslenme hayatının bir rutini olduğunda değişimin miktarına sen bile inanamayacaksın. Motivasyonunu yükseklerde tutup, sağlıklı beslenmeye dikkat edip, yaptığın egzersizleri artırdığında tahmin ettiğinden bile kolay olacak. İhtiyacın olan çoğu şey, okunmak üzere blog sayfamda seni bekliyor! Zayıflama hikayemi okuyarak benimle birlikte zayıflamaya ne dersin? Hadi ilk adım olarak blog sayfamdan ilham al ve aksiyona geç!

Başlık görseli gstudioimagen – www.freepik.com tarafından tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir